2021_společná výsadba stromů

Festival OBNAŽENI Zrání

Společná výsadba stromů / 9. 10. 2021 / 16:00 / Zadní Vinohrady, Chomutov


vstup: volný


SPOLEČNÁ VÝSADBA STROMŮ 


V sobotu 9. října od 16.00 hodin proběhne Společná výsadba stromů, ke které pořadatelé zvou širokou veřejnost.


Nákup šesti nových stromů, které oživí místní sídliště, financuje senátor Přemysl Rabas a akci pořádají Ženský spolek a spolek Obnaženi jako letošní poslední ozvěnu festivalu Obnaženi.


Organizátoři nabádají všechny, kdo chtějí podpořit zeleň ve městě a zároveň strávit smysluplně sobotní odpoledne, aby dorazili v 16.00 hodin ke kruhovému objezdu před kulturně-sportovní areál na Zadních Vinohradech: . Odtud se společně přesuneme k místu výsadby. Nebo můžete dorazit přímo na místo akce viz mapa a souřadnice: 50.466444, 13.429972.


S sebou by si měl každý přinést dvoulitrovou láhev s kohoutkovou vodou na zalití stromů a pracovní rukavice. Kdo může, ať si donese také rýč nebo lopatu a pytel kvalitní zeminy. Ostatní potřebné věci pořadatelé zajistí.


Akce navazuje na objekt Rekultivace sochařky Dagmar Šubrtové, jehož ústředním motivem byla šestice zrezivělých stromů. Tato výtvarná instalace byla k vidění na Štefánikově náměstí od června do září v rámci festivalu Obnaženi. Společná výsadba reaguje na výpověď uschlých a mrtvých stromů z instalace Rekultivace. Přáním autorky bylo uspořádat v Chomutově akci, která dá život novým stromům - symbolicky tedy zasadíme šest nových, živých, mladých stromků za ty mrtvé. 


 

Rekultivace / Dagmar Šubrtová ⓒ Miloš Štáfek


TZ k akci ke stažení zde