2021_Výstava Zrání

Festival OBNAŽENI Zrání

Výstava Zrání - Víťa Jakoubek 6. 8. 2021 - 3. 9. 2021 / Café Rouge 

Zeď Zrání / 7. - 11. 8. 2021 / podchod v Cihlářské ulici 


vstup: volný

VÝSTAVA ZRÁNÍ / 25 LET V POHYBU - Víťa Jakoubek


První akcí hlavního festivalového týdne festivalu Obnaženi bude výstava maleb a fotografií výtvarných realizací v outdooru chomutovského progresivního výtvarníka Víti Jakoubka. Výstava představí průřez jeho dosavadní tvorbou, ve které můžeme sledovat proces výtvarného i osobního zrání. A kdo že je Víťa Jakoubek... je to jeho pravé jméno? Možná ho znáte, možná jste už jeho věci viděli...z vlaku, na vlaku?


39 let života


24 let graffiti


Maluje, protože ho to baví 


Vizuální umělec pochází z Chomutova, kde žije a většinou i tvoří. Ve svých patnácti letech se začal aktivně věnovat malování graffiti a tento směr byl na dlouhou dobu jeho téměř jedinou výtvarnou činností. Kolem roku 2005 se dostal do kolektivu lidí, kteří byli sice také graffiti writeři, ale jejich pohled na věc byl hlubší. Nespokojili se s pouhým zanecháním jména na zdi a s kopírováním trendů. Pod vlivem nových kolegů začal koketovat také s novými technikami a proběhly první pokusy malovat doma obrazy. Také začal dělat první věci ve spolupráci s městem a další legální zakázky. To otevřelo cestu k větším kompozicím, kde dominuje (i vzhledem k technickému vzdělání) geometrie. V současné době se nejvíce věnuje malbě akrylem na plátno, ale malování zdí je stále podstatnou součástí jeho tvorby.


VERNISÁŽ / 6. 8. 2021 / 18:00 / Dj Ichbin + Dj Mike / Café Rouge


ZEĎ ZRÁNÍ /
7. - 11. 8. / Víťa Jakoubek, David Jasný, Skica /
podchod v Cihlářské ulici


V následujících dnech po vernisáži (7.- 11. 8.) budou Víťa Jakoubek a jeho hosté tvořit na stěnu podchodu v Cihlářské ulici (u vlakové zastávky Chomutov - město). Můžete sledovat proces vzniku a zrání výtvarného díla. Můžete sledovat různé přístupy a pohledy na téma zrání, které zaplní část zdí podchodu. A co vznikne? Jedna neobyčejná galerie na stěnách jednoho obyčejného podchodu.