Requiem

Festival Obnaženi 2020 

Requiem for the world as we know it (Requiem za svět, tak jak jsme ho znali) 15. 8. 2020 - 21:00 / Letní kino


vstup: 100,- 

Promítání se koná ve spolupráci s Letním kinem. 
Promítání hudebního filmu belgického divadelního kolektivu De Nwe Tijd s hudbou Haralda Austbø, 50 min. 


Závěrečný večer festivalu bude letos i přes úskalí pandemie patřit zahraničnímu dílu. V české premiéře uvedeme hudební film vlámského souboru De Nwe Tijd s hudbou cellisty Haralda Austbo, kterého z festivalu Obnaženi znáte již z roku 2015 a 2019.


“Jak říct sbohem a oplakat to, co mizí ze světa? 

Může něco nového začít, když se rozloučíme s tím starým? 

Na to jsme se ptali sami sebe, a rozhodli se odcestovat do Grónska a zahrát tam requiem za svět, tak jak jsme ho znali“


Úchvatný vizuálně hudební zážitek z cesty z Belgie, přes Dánsko a Island až do Grónska, kde se skupina umělců rozhodla vzdát hold tajícím ledovcům.


Část vizuálního materiálu byla použitá v jejich představení Heimat 2 v roce 2016. Zde se umělci zabývali otázkou, jak jako jedinci můžeme ovlivnit svět, ve kterém žijeme. Během cesty vyzpovídali různé osobnosti, od biologů až po bývalého starostu Rejkjaviku Jona Gnarra. Na jaře letošního roku soubor plánoval uvést premiéru trilogie všech tří představení Heimat vytvořenou mezi roky 2014 až 2018, ale protože tento plán zmařila pandemie, rozhodli se vytvořit právě tento film a uvést jeho premiéru online. My Vás zveme v sobotu 15. srpna do Letního kina v Chomutově, kde budete moci od 21 hodin vidět a slyšet tento unikátní zážitek pro oči i uši.