Taneční filmy Sabine Molenaar

Festival Obnaženi 2020 

Promítání tanečních filmů Sabiny Molenaar / 12. - 15. 8. 2020, 13 - 17h / kostel sv. Kateřiny 


vstupné: dobrovolné (doporučené 50,- Kč)

KALI


Na hranici, kde tančíš se svým stínem, kde nahota jakoby plynule přechází v zamaskování, se tři ženské postavy snaží najít soulad mezi iluzí a deziluzí své vlastní touhy po nevinnosti a nedotknutelnosti.


koncept a režie: Sabine Molenaar

kamera: Fleur Boonman

asistent kameramanky: Geoffrey De Decker

střih: Myriam Magassouba

korekce barev: Laura Novo

zvukový design: Malik Djoudi en Julien Lepreux 

technika, světla: Filip Timmerman

producent: DansBrabant / PLAN

produkce: Kosmonaut Production

s podporou: Benjamin Vanhagendoren - BATCH - Bureau d'Accueil des Tournages Cinema en Hainaut

čas 11:49


2016 


 


THAT´S IT

Kde končí sen a začíná realita?

V tomto úzkostném snu se hlavní postava vznáší a proplouvá různými vrstvami reality, drápe se zpět ze snových krajin nočních můr, proměňuje se do bytostí skrytých v nejtemnějších koutech naší mysli ve snu, který transformuje tělo, čas i prostor. Nic není takové jak se zdá. Nepříjemnými spirálami drží hlavní postava diváka ve stavu nekontrolovaného zrcadlení a otevírá bránu do jiných světů vnímání, kde existuje jediná naléhavá otázka: Kde končí sny a začíná realita?

koncept a režie: Sabine Molenaar & Lisa De Boeck 
performance a choreografie: Sabine Molenaar 
kamera: Lisa De Boeck
hudba: Emilian Gatsov
poděkování: workspacebrussels and 4Culture Association (Bucharest) Jardin d’Europe, Culture Programme of the European Union

2013

trailer: https://vimeo.com/106217841
O AUTORCE


Se svým uskupením Sandman vytváří Sabine Molenaar imaginativní představení, v nichž vládne asociativní logika snů. Svět, který vytváří, je úžasně neobvyklý, ale vždy rozpoznatelný. Sabine rozvíjí svá představení z konkrétního stavu mysli. Tělo, ve kterém kombinuje nejvyšší mentální, fyzickou a emocionální koncentraci, je jejím nástrojem a dává jejím postavám a asociacím hlubokou a expresivní povahu. Spojuje specifické s éterickým. Tělo, jež v sobě nese soucit, je výchozím bodem její tvorby: je bolestně ctnostné a nemilosrdně osobní.


Společnost Sandman byla založena Sabine Molenaar v roce 2012 a sídlí v Bruselu. Tvoří interdisciplinárního představení s prvky performance a filmu a zatím vytvořil čtyři fyzická divadelní představení: That's it (2013), Touch me (2015), Almost Alive (2017) a A Moment (2017, což je zkrácená upravená verze Almost Alive) a tři experimentální krátké taneční filmy: Wish her ill (2012), That's it (2013) a Kali (2016). První sólové představení That's it, získalo hlavní cenu na festivalu ACT v Bilbau (SP), cenu za nejlepší ženský talent na festivalu Theatre Aan Zee, v Oostende (BE) a cenu Zvláštní uznání na festivalu BeFestival. v Birminghamu (UK).


Sabine studovala osm let na předškolním vzdělávání na Fontys Hogeschool voor de Kunsten v Tilburgu a čtyři roky na Modern Theatre Dance na Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. V Amsterdamu spoluzakládala holandskou společnost Instant Collective. Když se přestěhovala do Bruselu, spolupracovala mimo jiné s Peeping Tom, JOJI inc a Speedbattle Collective. 


WEB: http://sandmandance.com